Wpis

13. 03. 2010, Asia J.

O tym jak samemu zrobić coś pysznego czyli pierwsze warsztaty gotowania z Klapsą

Dokładnie tydzień temu przeżywałam straszliwe raise fiber, co w moim przypadku zdarza się dosyć często zwłaszcza w obliczu podróży niewłasnym środkiem transportu… tym razem chodziło o coś innego. 6 marca 2010 poprowadziłam pierwszy w swoim życiu warsztat gotowania!!! Był to również pierwszy warsztat z całego cyklu warsztatów, które w tym roku będziemy prowadzić.  Mój warsztat to była oswojona kuchnia japońska, przybyło sześciu bardzo zdolnych, otwartych kursantów, co bardzo ułatwiło moje zadanie i pozwoliło szybko pozbyć się tremy :). Każdy z uczestników miał okazję nauczyć się przyrządzać klasyczną zupę miso, zrobiliśmy też delikatną w smaku przystawkę z makaronu soba, sałatkę z wodorostów i marynowanej marchewki no i oczywiście  punkt kulminacyjny programu czyli sushi! Zrobiliśmy bardzo dużo sushi maków z łosoiem świeżym, surowym i pieczonym, były też maki z tuńczykiem i różnymi kombinacjami sczypiorku, avocado i wszystkiego co cierpliwy ryż może przyjąć…. To nie było klasyczne, japońskie gotowanie, a raczej przyrządzanie japonskich potraw w środkowoeuropejskiej przestrzeni w Warszawie na Nowym Mieście. Nieskromnie powiem , było świetnie!!! Warszatat zakończył się wspólną sushi-ucztą z kroplą klasycznego japońskiego wina śliwkowego w roli wisienki na torcie. Uczestnicy wyszli zadowoleni i do dziś nikt nie zgłosił reklamacji…. ZAPRASZAMY

Słowa–klucze:
, , , , ,

Twój komentarz

Praktyczna piękna unikalna torba nie tylko na zakupy

Książka „Klapsa czy konferencja?”

Klapsa czy konferencja?

Nasza książka jest zupełnie inna niż wszystkie. Oprócz wielu wypróbowanych przepisów i wyjątkowego designu, dwóch kolorów okładki, ma ciekawą formę pamiętnika.

Każdy rozdział zaczyna sie od zabawnej historyjki z życia głownej bohaterki, która to urządza parapetówkę, leczy kaca, zaprasza rodziców na obiad i tak dalej. Opowieści te łączą sie z różnymi daniami, które to serwuje sobie i swoim najbliższym ta urocza osoba.

Co my tu z zresztą będziemy o tym opowiadać, to trzeba przeczytać!

Na zachęte obejrzyjcie sobie z bliska kilka stron.

Pokaż fragment książki

Kontakt