Wpis

19. 04. 2010, Asia J.

Relacja z warsztatu nr 3


Tydzień temu odbył się trzeci już prowadzony przez nas warsztat kulinarny. Jak zwykle odbył się w ośrodku Alcha na warszawskim Nowym Mieście Ten warsztat był inspirowany tajskimi smakami i aromatami. Zrobiłyśmy (tym razem były same kobiety) zupę Tom Yum, rybne tajskie curry i pyszną sałatkę z mango. Najciekawsze tym razem było to, że dziewczyny pracowały w dwóch grupach, tak żeby każda z nich mogła mieć bezpośredni kontakt z gotowaną przez siebie potrawą… pomimo tego, że każda grupa gotowała wg tych samych przepisów efekty były różne. Wszystkie ugotowane potrawy były pyszne, różnice najprawdopodobniej spowodowane były składem każdej z grup i osobistymi właściwościami kursantek, wszystko stanowiło doskonałą całość, a rezultat takiej mieszanki okazał się niezwykle smakowity.

Tajska sałatka z ogórków i mango

2 duże mango
2 małe ogórki zielone
garść orzeszków ziemnych
2 świeże papryczki chili
sos sojowy
sok z 1/2 cytryny
kilka kropli oleju sezamowego

Mango obieramy i kroimy w paseczki, ogórki obieramy i kroimy na pół, pozbawiamy pestek i kroimy tak jak mango też w paseczki. Papryczki rozcinamy wzdłuż, pozbawiamy pestek i tez kroimy na cienkie paseczki :) Z sosu sojowego, oleju sezamowego i z soku z cytryny robimy sos. Ogórek mieszamy z mango i z sosem, posypujemy kruszonymi orzeszkami i wstawiamy na godzinę do lodówki.Jest to genialny dodatek do ostrych potraw takich jak np. tajskie curry z rybą.


Słowa–klucze:
, , , ,

Twój komentarz

Praktyczna piękna unikalna torba nie tylko na zakupy

Książka „Klapsa czy konferencja?”

Klapsa czy konferencja?

Nasza książka jest zupełnie inna niż wszystkie. Oprócz wielu wypróbowanych przepisów i wyjątkowego designu, dwóch kolorów okładki, ma ciekawą formę pamiętnika.

Każdy rozdział zaczyna sie od zabawnej historyjki z życia głownej bohaterki, która to urządza parapetówkę, leczy kaca, zaprasza rodziców na obiad i tak dalej. Opowieści te łączą sie z różnymi daniami, które to serwuje sobie i swoim najbliższym ta urocza osoba.

Co my tu z zresztą będziemy o tym opowiadać, to trzeba przeczytać!

Na zachęte obejrzyjcie sobie z bliska kilka stron.

Pokaż fragment książki

Kontakt