Wpis

20. 06. 2010, Paulina

The day after

No tak, to był bal. Wczoraj Mamastudio (gdzie pracują Magda i Asia J.) urządziło doroczny piknik na Kępie Potockiej. Piknik był to już 9 tym razem pod hasłem Dance Macabre i było świetnie, wyskokowo i zabawnie. Rozegrany został turniej piłki nożnej pomiędzy różnymi fajnymi drużynami ( min. Chłodna 25, Powiśle, MamaStd) a ja zdarłam sobie gardło kibicując, zrobiłam sobie zdjęcie z misiem i tańczyłam na trawie z butelką wina w ręcę. Było bosko. Mogłoby być z pięć stopni więcej, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma i można to stwierdzenie odnieść też do dzisiejszych wyborów prezydenckich.

Szalone tańce kontynuowaliśmy razem z chyba połową Warszawy w Klubokawiarni Powiśle, niektórzy bawili się do białego rana, świt teraz nadchodzi tak szybko. Dziś z pobieżnego przestudiowania statusów na FB wnioskuję, że większość znajomych obudziła się przynajmniej z bólem głowy…Cóż na przyszłość polecam pić dużo wody przed pójściem spać, nie zaszkodzi też wziąć tabletkę magnezu, ale o tym trzeba pamiętać, co czasem przekracza nasze możliwości.Mnie jakieś większe dolegliwości szcęśliwie ominęły, ale cały dzień doskwierał mi wilczy głód, więc postanowiłam świętować dalej i zjeść coś pysznego.
W lodówce miałam świeży szpinak, ser kozi i resztkę konfitury z truskawek. Hmm zapowiada się ciekawie…

Młody szpinak z kozim serem i pikantnymi truskawkami
1/4 kg młodego szpinaku
100 gr koziego sera
2 ząbki czosnku
3 łyżki truskawkowej konfitury
3 łyżki oliwy z oliwek

Szpinak płuczemy na durszlaku. Gotujemy wodę i przelewamy go wrzątkiem – to wystarczy żeby go zblanszować. Przykrywamy talerzem. Kroimy czosnek na drobne kawałki, na patelnie wlewamy oliwę i wrzucamy czosnek kiedy oliwa jeszcze się nie rozgrzała – dzięki temu unikniemy przypalenia czosnku. Smażymy aż się zezłoci i będzie chrupiący. Szpinak wykladamy na talerz, mieszamy z pokrojonym kozim serem i posypujemy usmażonym czosnkiem. Całość polewamy truskawkowym czatnejem. Pychotka!

Słowa–klucze:
, , ,

Komentarze

Twój komentarz

Praktyczna piękna unikalna torba nie tylko na zakupy

Książka „Klapsa czy konferencja?”

Klapsa czy konferencja?

Nasza książka jest zupełnie inna niż wszystkie. Oprócz wielu wypróbowanych przepisów i wyjątkowego designu, dwóch kolorów okładki, ma ciekawą formę pamiętnika.

Każdy rozdział zaczyna sie od zabawnej historyjki z życia głownej bohaterki, która to urządza parapetówkę, leczy kaca, zaprasza rodziców na obiad i tak dalej. Opowieści te łączą sie z różnymi daniami, które to serwuje sobie i swoim najbliższym ta urocza osoba.

Co my tu z zresztą będziemy o tym opowiadać, to trzeba przeczytać!

Na zachęte obejrzyjcie sobie z bliska kilka stron.

Pokaż fragment książki

Kontakt