Wpis

02. 12. 2010, Magdalena

„Kuchnia” Produkty z czterech stron świata

Pan Christian Teubner – autor tej księgi  wykonał gigantyczną robotę. Zebrał wszystkie produkty spożywcze pochodzenia naturalnego z całego świata, skatalogował, sfotografował i opisał. I cóż takiego? można zapytać. Przecież wszystko jest w internecie. A jednak książka ta zawiera informacje zebrane w jednym miejscu i ułożone tematycznie, co jest bardzo pomocne przy szybkim poszerzaniu wiedzy kulinarnej. Jest także bogato ilustrowana. Szczególnie dla mnie ciekawe są działy poświęcone ziołom, przyprawom i rybom. Także miłośnicy miesnej kuchni mogą poznać dokładnie jak wygląda szponder i skąd się go wycina a także do jakich potraw najlepiej się nadaje. A przy wizycie w restauracji na lazurowym wybrzeżu można zaskoczyć kelnera rozeznaniem w odmianach ostryg. Jest więc to książka ciekawa, ładna i praktyczna. Dobra na prezent dla kulinarnych frikomaniaków, podróżników i ambitnych gospodyń domowych. Jest niestety dość duża i ciężka, więc nadaje się wyłącznie do kontemplowania w domu. No i ma jedną wadę, autor nie wspomina słowem o doskonałych pimientos de padron – papryczkach którymi zajadaliśmy sie w Katalonii, ale i tak polecam.

Kuchnia. Produkty z czterech stron świata; Christian Teubner ; wyd. Carta Blanca; 336 str; oprawa twarda

Słowa–klucze:
,

Komentarze

Twój komentarz

Praktyczna piękna unikalna torba nie tylko na zakupy

Książka „Klapsa czy konferencja?”

Klapsa czy konferencja?

Nasza książka jest zupełnie inna niż wszystkie. Oprócz wielu wypróbowanych przepisów i wyjątkowego designu, dwóch kolorów okładki, ma ciekawą formę pamiętnika.

Każdy rozdział zaczyna sie od zabawnej historyjki z życia głownej bohaterki, która to urządza parapetówkę, leczy kaca, zaprasza rodziców na obiad i tak dalej. Opowieści te łączą sie z różnymi daniami, które to serwuje sobie i swoim najbliższym ta urocza osoba.

Co my tu z zresztą będziemy o tym opowiadać, to trzeba przeczytać!

Na zachęte obejrzyjcie sobie z bliska kilka stron.

Pokaż fragment książki

Kontakt