Wpis

29. 05. 2013, Asia J.

Szparagi

Zielone szparagi  lubię najbardziej w każdej ilości i w każdej postaci. Oprócz tego, że są pyszne, są też super zdrowe i bardzo nisko kaloryczne. 100 g szparagów to tylko 18 kcal! Wspomagają więc nie tylko nasz organizm, łagodząc skutki uboczne przesilenia wiosennego, dość nietypowego w tym roku, ale też wspierają nas w corocznej batalii o płaski brzuch ;).
Chińscy zielarze wykorzystywali szparagi do leczenia wielu dolegliwości, od zapalenia stawów do bezpłodności.
Szparagi są doskonałym źródłem kwasu foliowego, witaminy A, witaminy z grupy B, witaminy C oraz wapnia, potasu, magnezu, selenu, fosforu i błonnika. Są bardzo lekkostrawne i obniżają ilość cholesterolu we krwi…
Jedzmy więc szparagi, bo są z nami tak krótko, a takie ze słoika to już zupełnie inna historia.

Proponuje bardzo proste, super szybkie w przygotowaniu i niezawodnie pyszne danie ze szparagów:

Szparagi z patelni z owczą fetą

1 pęczek zielonych szparagów
garść małych pomidorków
kawałek owczej fety
sól
1 łyżka sklarowanego masła lub oliwy

Szparagi umyj i odłam zdrewniałe końcówki. Na dużej patelni rozgrzej masło lub oliwę i ułóż surowe szparagi, dorzuć umyte pomidorki, posól (2 szczypty soli powinny wystarczyć). Przykryj przykrywką i duś na średnim ogniu. Szparagi pod wpływem soli i przykrywki puszczą sos i będą się w nim dusić razem z pomidorkami. Wystarczy około 10 minut, żeby zmiękły. Sprawdź nożem, jeśli wchodzi w szparag bez oporu, posyp warzywa pokruszoną fetą, na moment jeszcze przykryj i podawaj gorące same albo  jakimś pysznym chlebem.

 

Komentarze

Twój komentarz

Praktyczna piękna unikalna torba nie tylko na zakupy

Książka „Klapsa czy konferencja?”

Klapsa czy konferencja?

Nasza książka jest zupełnie inna niż wszystkie. Oprócz wielu wypróbowanych przepisów i wyjątkowego designu, dwóch kolorów okładki, ma ciekawą formę pamiętnika.

Każdy rozdział zaczyna sie od zabawnej historyjki z życia głownej bohaterki, która to urządza parapetówkę, leczy kaca, zaprasza rodziców na obiad i tak dalej. Opowieści te łączą sie z różnymi daniami, które to serwuje sobie i swoim najbliższym ta urocza osoba.

Co my tu z zresztą będziemy o tym opowiadać, to trzeba przeczytać!

Na zachęte obejrzyjcie sobie z bliska kilka stron.

Pokaż fragment książki

Kontakt